ristretto.pl

Blog ogólnotematyczny o biznesie, szkole i modzie

Nauka

Jak założyć własną działalność gospodarczą?

Jak założyć własną działalność gospodarczą?

Założenie firmy to przedsięwzięcie, które wymaga dużo determinacji i umiejętności. W dzisiejszym świecie wiele osób rozpoczyna własną działalność gospodarczą, szukając wskazówek na ten temat w podręcznikach oraz w internecie. Inni zwracają się do rodziny i przyjaciół o pomoc w załatwianiu spraw urzędowych. Co więc warto wiedzieć na ten temat? Poniżej kilka cennych wskazówek.

Jak założyć jednoosobową działalność gospodarczą?

Osoby, które postanowiły założyć jednoosobową działalność gospodarczą często nie wiedzą od czego zacząć to przedsięwzięcie. Ilość dokumentów do złożenia i urzędów do odwiedzenia jest tak duża, że już po kilku tygodniach wiele osób rezygnuje z uruchomienia własnego biznesu. Warto więc na samym początku dowiedzieć się, jakie sprawy można załatwić szybko i sprawnie drogą elektroniczną. Dla wielu osób to świetny sposób, by na spokojnie, bez stania w kolejkach zapoznać się z konkretnymi wnioskami i je odpowiednio wypełnić. Korzystne jest również zaangażowanie bliskich do pomocy, aby uzyskać wsparcie i cenne porady. W końcu trudno odnieść sukces, jeśli chce się zrobić wszystko samemu. Zamiast tego warto znaleźć chętnych partnerów, którzy pomogą w otwarciu dobrze prosperującego biznesu.

Jednoosobowa działalność gospodarcza koszty

Starając się załatwić wszystkie formalności samodzielnie, można naprawdę zaoszczędzić sporo pieniędzy. Zdarzają się jednak osoby, których to wszystko przytłacza, dlatego też coraz częściej klienci decydują się na współpracę z firmami, które krok po kroku przeprowadzą daną osobę przez proces założenia działalności gospodarczej. Telefony do takich sprawdzonych firm bez problemu można znaleźć w lokalnej prasie, jak i w internecie. Często nie jest nawet potrzebny kontakt osobisty, gdyż wszystko można załatwić drogą telefoniczną lub online. Jak wygląda taka współpraca? Wystarczy znaleźć solidną, sprawdzoną firmę, która zajmuje się zakładaniem działalności gospodarczych. Następnie, należy skontaktować się telefonicznie z jej przedstawicielami, którzy wyjaśnią, jakie dokumenty należy do nich przesłać, by jak najwięcej księgowi mogli zrobić za klienta. Można także dowiedzieć się, jak będzie wyglądał proces założenia firmy oraz jakie koszty będą z tym związane. Następnie, gdy klient zdecyduje się na taką formę współpracy, księgowi w jego imieniu zaczną działać.

Jak wygląda w praktyce założenie działalności gospodarczej przez stworzone do tego firmy?

Klient otrzymuje na maila dokumenty, które są niezbędne do założenia konkretnej działalności gospodarczej. Najlepiej je wypełnić jak najszybciej i przesłać do księgowego, z którym rozpoczęło się współpracę. Księgowy wskazuje, jakie dokumenty można przesłać elektronicznie, a jakie trzeba złożyć osobiście w określonych instytucjach. Najczęściej zadowoleni klienci decydują się na dłuższą współpracę z takimi firmami i wybierają dodatkowo usługę prowadzenia księgowości w swojej firmie. Koszt takiej usługi wynosi zazwyczaj od około 120 do 200 zł za miesiąc. Trzeba przyznać, że dla początkujących przedsiębiorców to nieoceniona pomoc.

Udostępnij