ristretto.pl

Blog ogólnotematyczny o biznesie, szkole i modzie

Lifestyle

Wyjaśniamy, jak wymienić baterię w zegarku

Wyjaśniamy, jak wymienić baterię w zegarku

Wiele osób nie ma pojęcia, jak wymienić baterie w zegarku. Można śmiało powiedzieć, że niezbędnym elementem każdego zegarka o mechanizmie kwarcowym jest bateria. Jeśli masz takie urządzenie to z pewnością zauważyłeś, że po 2 – 3 latach następuje jego zatrzymanie. Główną przyczyną jest właśnie ograniczona żywotność baterii. W tym artykule wyjaśnimy, jak zmniejszyć bransoletę w zegarku. U zegarmistrza możesz zrealizować wymianę baterii. Jeśli chcesz oszczędzić pieniądze i masz odpowiednią wiedzę to możesz to zrobić samodzielnie.

Wymiana baterii w zegarku

Na początku musisz dokładnie zapoznać się z budową zegarka i określić rodzaj baterii. Należy pamiętać, że nieodpowiednia bateria może rozregulować pracę całego mechanizmu. Na deklu zegarka powinna być zamieszczona informacja o typie akumulatora. Można wyróżnić trzy rodzaje: baterie litowo – jonowe o symbolu CR, baterie srebrowe oznaczane jako SR oraz baterie alkaliczne o symbolu LR. Warto podkreślić, że najczęściej stosowane są baterie litowo – jonowe. Dekle mogą być wciskane lub dokręcane na śruby. Są bardzo łatwe do rozpoznania, ponieważ wykorzystywane są u różnych producentów.

Samodzielna wymiana

Musisz pamiętać, że pewne konsekwencje niesie ze sobą samodzielna wymiana baterii w zegarku. Przykładowo zarysowania mogą powstać na skutek pracy bez wystarczająco miękkiej podkładki. Możesz bardzo łatwo uszkodzić uszczelki przy modelach o dużej wodoszczelności. Dlatego w takiej sytuacji lepiej wybrać się do prawdziwego fachowca lub ewentualnie wysłać zegarek bezpośrednio do producenta. Najlepiej korzystać z usług sprawdzonych i renomowanych zegarmistrzów, którzy wiele lat działają na rynku i cieszą się pozytywną opinią. Pora na wymianę akumulatora, jeśli kupiłeś już odpowiednią bakterię i wiesz, jak odkręcić dekiel. Urządzenie musisz położyć na płaskiej powierzchni i delikatnie otworzyć zegarek. Starą baterię trzeba lekko podważyć i wyjąć. Później wstaw nową baterię dokładnie w takiej samej pozycji, w jakiej znajdowała się stara.

Wielkość baterii

Zwróć też uwagę na wielkość baterii. Nie powinieneś dopychać jej na siłę, jeśli jest odrobinę większa. Nie należy umieszczać też zbyt małych baterii. Wciśnięcie lub dokręcenie dekla jest już ostatnim etapem. Skorzystaj z umiejętności specjalistów, jeśli nie wiesz, jak otworzyć zegarek. Z reguły za pomocą baterii zasilane są zegarki wyposażone w kwarcowy mechanizm. Jeśli kupujesz nowy zegarek z baterią to musisz mieć świadomość, że za parę lat będziesz musiał ją wymienić. Bez wątpienia jednym z najpopularniejszych rodzajów czasomierzy są zegarki kwarcowe. Producenci markowych zegarków zalecają, żeby serwisować urządzenia tylko w autoryzowanych punktach serwisowych. Całkowitą utratą gwarancji na zegarek skutkuje niestosowanie się do tych zaleceń. Dlatego nie ma sensu ryzykować, lepiej wysłać swój zegarek do autoryzowanego serwisu. Wymiana baterii może się wydawać prostym zadaniem, ale wcale taka nie jest. W sieci można znaleźć jednak wiele poradników, które ułatwią to zadanie. Po dokładnym przeczytaniu tego artykułu powinieneś już wiedzieć, jak to zrobić.

Udostępnij