ristretto.pl

Blog ogólnotematyczny o biznesie, szkole i modzie

Moda

Gdzie kupować ubrania?

Gdzie kupować ubrania?

Nie ma jednego, słusznego wyboru, gdzie kupować nasze ubrania. Wszystko zależy od naszego trybu życia, przyzwyczajeń i potrzeb. Niektórzy nie mają czasu na wielogodzinne poszukiwania odpowiednich dla siebie ubrań, inni muszą szukać czegoś, co mieści się w ich budżecie. Są też tacy, którzy chcą kupować świadomie i wybierają tylko ubrania najlepszej jakości oraz ci, którzy ustalają modowe trendy i z wielką uwagą dobierają każdą swoją stylizację. Niezależnie od tego, warto znać swoje możliwości. Gdzie można kupować ubrania?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • gdzie można kupować ubrania 
  • jakie są zalety i wady kupowania ubrań w poszczególnych sklepach
  • gdzie kupować ubrania przez internet

Zobacz także: Gdzie sprzedawać ubrania, których się już nie nosi?

Sieciówki z ubraniami 

Najpopularniejszą opcją kupowania odzieży są sieciówki z ubraniami. Można jest spotkać w każdej większej galerii handlowej, a także często poza nimi. Zazwyczaj odpowiadają na najnowsze trendy i wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klienta, oferując najmodniejsze kroje. Sieciówki z ubraniami mogą mieć różne półki cenowe. Te z markami luksusowymi zazwyczaj mają bardzo miłą i kulturalną obsługę. Towary w nich sprzedawane, to najnowsze krzyki mody, jednak wiąże się to z ogromnymi kosztami. Są też tańsze sieciówki z ubraniami, które spełnią wymagania przeciętnego człowieka. Ich minusem jest jednak zbyt duża popularność. Jak często zdarza się nam spotkać osobę na ulicy, która ma dokładnie takie samo ubranie jak my?

Butiki

Jeśli zastanawiamy się, gdzie kupować ubrania, gdy chcemy być bardziej oryginalni, warto pomyśleć nad butikami. Nie są one tak oblegane przez klientów, więc nie musimy się martwić, że przypadkiem spotkamy kogoś, kto w naszej kreacji wygląda lepiej niż my. Możemy w nich znaleźć mniej znane marki ubrań, które mogą być dużo wyższej jakości niż te z sieciówek. Jako że zazwyczaj są to małe sklepy, często okazuje się, że brakuje w nich rozmiaru ubrania, które akurat nam się spodobało. 

Markowa odzież używana w second-handach

Ciekawą, tańszą, a zarazem bardziej ekologiczną opcją są sklepy z ubraniami z drugiej ręki. Jak się jednak okazuje lumpeks lumpeksowi nierówny. Są takie secondhandy, których ceny mogą przerosnąć nawet sieciówek. Markowa odzież używana, którą można w nich kupić, jest zazwyczaj w bardzo dobrym stanie. Często takie ubrania są sprowadzanie zza granicy i normalnie niedostępne w Polsce. Są też tańsze secondhandy z ubraniami po ok. 20-30 zł, a nawet takie, w których ostatniego dnia przed nową dostawą można kupić ubrania za 6 zł! Jednak musi być jakiś haczyk. Aby znaleźć coś fajnego, trzeba spędzić dużo czasu, przebierając pomiędzy dziurawymi, brudnymi i zniszczonymi ubraniami. Czasem warto nawet kupić coś dziurawego i to zszyć, jeśli potrafimy.

Gdzie kupować ubrania przez internet — serwisy ogłoszeniowe

gdzie kupować ubrania

Gdzie kupować ubrania przez internet? Dobrym rozwiązaniem są serwisy ogłoszeniowe. Dzięki nim możemy kupować ubrania, które były nietrafionym prezentem lub w których, z jakiegoś powodu, ktoś już nie chodzi. Może akurat trafimy na ogłoszenie z czymś, co przypadnie nam do gustu. Do takich serwisów często trafia markowa odzież używana, ciuchy z sieciówek, czy oryginalne markowe ubrania. Często pojawiają się ogłoszenia z perełkami — rzeczami, które nie są już nigdzie dostępne, oryginalnymi, czasem dziwnymi i niespotykanymi. Dużą zaletą takich serwisów jest możliwość negocjowania ceny. Z drugiej strony takie one kilka wad. Po pierwsze nie możemy niczego zmierzyć, a jedynie poprosić o podanie wymiarów i zrobienie bardziej szczegółowego opisu i zdjęć. Co więcej, jeśli coś na nas nie będzie pasowało, nie mamy możliwości zwrotu. Za dostawę musimy zapłacić z własnej kieszeni i czas oczekiwania na przesyłkę trwa zazwyczaj kilka dni. 

Strony internetowe producentów

Często znane marki mają własną stronę internetową, na której sprzedają te same rzeczy co w sklepach stacjonarnych, a czasem nawet mają tam większy asortyment. Nie raz zdarzyło się, że w sieciówce w galerii handlowej brakowało rozmiaru, a na stronie internetowej był dostępny. Często sklepy dają możliwość zamówienia odzieży przez internet i odbiorze w sklepie stacjonarnym za darmo. Można wtedy przymierzyć ubranie, jeśli okaże się niedobre, łatwo zwrócić. Zdarza się również, że producenci oferują w sklepach online darmowe dostawy i zwroty, a także atrakcyjne rabaty. Niestety może się zdarzyć, że ktoś pomyli się przy pakowaniu przesyłki i dostajemy inny produkt lub nasze zamówienie jest niepełne. Wtedy możemy złożyć reklamację i wymienić towar, jednak to wiąże się z dodatkowym czasem oczekiwania. 

Zobacz także: Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną, aby zrobić dobre pierwsze wrażenie?

Udostępnij