ristretto.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

LifestyleModa

Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną, aby zrobić dobre pierwsze wrażenie?

Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną, aby zrobić dobre pierwsze wrażenie?

Rozmowa kwalifikacyjna to bardzo ważne wydarzenie w życiu niemal każdego pracownika. To właśnie od wrażenia, jakie dana osoba wywrze na rekruterze lub szefie zależy jej przyszłość w danej firmie. Z tego względu wiedza na temat tego jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną jest tak istotna i może mieć wpływ na ostateczny efekt spotkania.

Dlaczego odpowiedni strój jest ważny podczas rozmowy kwalifikacyjnej?

Niemal każdy zna przysłowie – „jak cię widzą, tak cię piszą”. Wielu zawodowych rekruterów przyznaje, że jest w nim wiele prawdy. Strój kandydata pokazuje bowiem jego zaangażowanie oraz szacunek do firmy, w której to o posadę się stara. Z tego względu ubranie powinno być przede wszystkim schludne, eleganckie, ale przy tym stonowane i bardzo formalne. Trzeba jednak pamiętać, że rozmowa o pracę może być stresująca i należy wybrać strój, który będzie wygodny, np. nie będzie uciskał szyi, krępował ruchów, itp. Swoją stylizację warto dopasować również do stanowiska, o jakie ubiega się dana osoba, np. praca w galerii sztuki pozwala swoim pracownikom na odrobinę szaleństwa i nie narzuca zwykle oficjalnego dress codu. W takiej sytuacji można pozwolić sobie na mniej formalną stylizację na rozmowę kwalifikacyjną. Aplikując jednak na tradycyjne stanowisko, warto postawić na najprostsze i najbardziej klasyczne rozwiązania, jak np. marynarka dla mężczyzn lub garsonka dla pań.

Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną, a czego unikać?

Szeroki wybór eleganckich ubrań sprawia, że nietrudno skomponować odpowiednią stylizację. Aby nie popełnić jednak faux pax, należy pamiętać o uniwersalnych zasadach eleganckiego i schludnego stroju. Decydując się na spódnicę lub sukienkę, kobiety nie mogą zapomnieć o rajstopach. Gołe nogi i stopy są niedopuszczalne podczas rozmowy o pracę nawet w porze letniej. Buty powinny zakrywać piętę i palce – najlepszym wyborem będą eleganckie i klasyczne czółenka. Stylizacje powinna dopełniać marynarka oraz stonowana i delikatna biżuteria. Wyraziste ozdoby nie są w dobrym guście przy tak formalnych okazjach. W przypadku panów warto postawić na klasykę, czyli garnitur lub styl tzw. smart casual, który charakteryzuje się połączeniem wygodnych elementów garderoby z eleganckimi, np. wygodna marynarka i spodnie. Jeśli rozmowa nie dotyczy aplikacji na wysokie stanowisko, panowie mogą zrezygnować z krawatu.

Wiedząc jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną, łatwo dobrać ubrania tak, aby zrobić dobre wrażenie na rekruterze i zwiększyć swoje szanse na upragnione stanowisko. Warto jednak zaznaczyć, że strój to jedynie dopełnienie kwalifikacji, doświadczenia oraz prezencji danego kandydata. Dopiero połączenie tych wszystkich elementów pomoże osiągnąć sukces w potencjalnie nowym miejscu pracy.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.