ristretto.pl

Blog ogólnotematyczny o biznesie, szkole i modzie

LifestyleModa

Gdzie sprzedawać ubrania, których się już nie nosi?

Gdzie sprzedawać ubrania, których się już nie nosi?

Współcześni ludzie coraz bardziej zdają sobie sprawę z tego, że ubrania warto puszczać do tak zwanego drugiego obiegu. Można w ten sposób dać im dosłownie drugie życie. Sprzedając je, odzyskuje się przynajmniej część wcześniej zainwestowanych pieniędzy. Ubrania nie lądują na śmietniku, skąd tak naprawdę nie trafiają do recyklingu. Gdzie zatem sprzedawać nienoszone już rzeczy? Kilka wskazówek poniżej.

Gdzie sprzedawać ubrania?

W jakim miejscu można sprzedawać ubrania, których już się nie nosi? Pierwsza opcja to różnego rodzaju aukcje dostępne w internecie. Można założyć sobie konto na którejś z popularnych stron, gdzie można za darmo sprzedawać swoje rzeczy. Popularna jest między innymi aplikacja Vinted. To jeden ze sposobów na to, aby pozbyć się bardzo wielu rzeczy. Nie jest łatwo sprzedawać na Vinted, ale jeżeli pragnie się odsprzedać ubrania naprawdę dobrej jakości, zwykle wszystko się udaje. Druga opcja to aukcje na Allegro. Tutaj trzeba jednak mieć zdecydowanie więcej szczęścia, ponieważ każdego dnia dziesiątki tysięcy ofert pojawiają się na tej popularnej stronie. Jeszcze inna opcja to OLX. Tutaj również można wystawić oferty ze sprzedażą swoich ubrań.

Komisy z ubraniami

Jeżeli ubrania woli się sprzedawać w realu, a nie w internecie, można poszukać w swojej okolicy miejsca, jakim jest komis z ubraniami. Komisy funkcjonują w ten sposób, że przyjmują ubrania do sprzedaży, a po tym, gdy ktoś zakupi daną rzecz, zostawiają dla siebie część pieniędzy. Jednym słowem wybierając komis trzeba nastawić się na to, że cena musi być dosyć atrakcyjna. Komis doliczy jeszcze swoją marżę, która dodatkowo podniesie stawkę. Jest to dobry sposób dla osób, które nie chcą zajmować się sprzedażą w sieci. Poza tym w komisach, które oferują naprawdę wysokiej jakości ubrania, jest dosyć duży ruch. To dobre miejsce dla osób, które polują na ciekawe ubrania oraz dodatki.

Imprezy z wymianą odzieży

Kolejna opcja, która być może nie jest typowo nastawiona na sprzedaż ubrań, ale bardziej na ich wymianę, to imprezy typu swap party. Często są one organizowane w dużych miastach, a także na lokalnych osiedlach. W czasie takiej imprezy można wymienić się ubraniami, których już się nie nosi. Jest to jeden ze sposobów na to, aby pozbyć się zalegających w szafie rzeczy, ale jednocześnie zdobyć coś, co może się bardziej przydać. Warto pamiętać jednak o tym, że odsprzedanie zużytych ubrań nie jest takie proste. Lepszą opcją jest zatem rozwaga podczas zakupów, dzięki której do domu nie przynosi się każdego roku setek nowych rzeczy.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.