ristretto.pl

Blog ogólnotematyczny o biznesie, szkole i modzie

LifestyleModa

Gdzie sprzedawać ubrania, których się już nie nosi?

Gdzie sprzedawać ubrania, których się już nie nosi?

Współcześni ludzie coraz bardziej zdają sobie sprawę z tego, że ubrania warto puszczać do tak zwanego drugiego obiegu. Można w ten sposób dać im dosłownie drugie życie. Sprzedając je, odzyskuje się przynajmniej część wcześniej zainwestowanych pieniędzy. Ubrania nie lądują na śmietniku, skąd tak naprawdę nie trafiają do recyklingu. W takim razie, gdzie sprzedawać ubrania, których już nie potrzebujemy? Kilka wskazówek poniżej.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • gdzie sprzedawać ubrania
  • czym są komisy z ubraniami
  • czy warto udać się na imprezy z wymianą odzieży

Zobacz także: https://ristretto.pl/gdzie-kupowac-ubrania/

Gdzie sprzedawać ubrania?

Gdzie można sprzedawać ubrania, których już się nie nosi? Istnieje wiele możliwości, dzięki którym nasza odzież zyska nowe życie. Pierwsza opcja to różnego rodzaju aukcje dostępne w internecie. Można założyć sobie konto na jednej z popularnych stron, gdzie można za darmo sprzedawać swoje rzeczy. Jedną z najchętniej odwiedzanych aplikacji jest Vinted. To jeden ze sposobów na to, aby bezpiecznie pozbyć się bardzo wielu rzeczy. Nie jest łatwo sprzedawać na Vinted, ale jeżeli pragnie się sprzedać ubrania naprawdę dobrej jakości, zwykle wszystko się udaje.

Druga opcja to aukcje na Allegro. Jest to bez wątpienia najpopularniejszy serwis z rzeczami na sprzedaż w Polsce. Wystawienie swojego przedmiotu na tej stronie nie jest niczym skomplikowanym. Mamy do wyboru dwa formaty sprzedaży: kup teraz lub licytacja. Dużym minusem dla potencjalnych sprzedawców jest ogromna liczba ofert pojawiających się każdego dnia. Może to wpływać na to, że ciężko będzie się przebić z naszym ogłoszeniem.

Kolejnym serwisem, który daje możliwość sprzedaży swoich używanych ubrań to OLX. Jest to strona internetowa, na której znajdują się miliony ofert z różnych kategorii. Są to między innymi: motoryzacja, nieruchomości, praca oraz moda, która w tym wypadku najbardziej nas interesuje. Założenie konta oraz wystawienie swojej odzieży na sprzedaż jest proste i intuicyjne. 

gdzie sprzedawać ubrania

Komisy z ubraniami

Gdzie sprzedawać ubrania, gdy wolimy zrobić to twarzą w twarz, a nie przez internet? Naprzeciw takim oczekiwaniom wychodzi stacjonarna alternatywa. Atrakcyjnym miejscem, gdzie można sprzedawać ubrania jest komis z ubraniami. Komisy funkcjonują w ten sposób, że przyjmują ubrania do sprzedaży, a po tym, gdy ktoś zakupi daną rzecz, zostawiają dla siebie część pieniędzy. Najczęściej umowa zawierana pomiędzy osobą, która sprzedaje ciuch, a komisem trwa miesiąc. Po upływie tego czasu, jeśli ubranie się nie sprzeda, produkt wraca do właściciela. Decydując się na współpracę z komisem, powinno się uważnie podchodzić do kwestii wyceny odzieży, której zamierzamy dać drugie życie.

Dobrze jest zdawać sobie sprawę z tego, że komis doliczy jeszcze swoją marżę, która dodatkowo podniesie stawkę. Dodatkowo samo oddanie ubrania do komisu nie daje nam gwarancji tego, że się sprzeda. Zazwyczaj w komisach, które oferują naprawdę wysokiej jakości ubrania, jest dosyć duży ruch. To dobre miejsce dla osób, które polują na ciekawe ubrania oraz dodatki.

Imprezy z wymianą odzieży

Kolejna opcja, która być może nie jest typowo nastawiona na sprzedaż ubrań, ale bardziej na ich wymianę, to imprezy typu swap party. Często są one organizowane w dużych miastach, a także na lokalnych osiedlach. W czasie takiej imprezy można wymienić się ubraniami, których już się nie nosi. Dzięki tej formie możemy zarówno dać drugie życie naszym ubraniom, jak i od razu wejść w posiadanie nowych elementów garderoby.

Organizatorami tego typu imprez są najczęściej sklepy z odzieżą. W tym przypadku ubrania, które przynosimy i liczymy na to, że uda się je wymienić, muszą być w naprawdę dobrym stanie. Organizatorzy często wymagają, aby były one czyste, uprane, wyprasowane oraz, co najważniejsze, pozbawione uszkodzeń. Możemy spotkać się również z sytuacją, w której wydarzenie organizowane jest przez osoby prywatne.

Znając te wszystkie metody oraz miejsca, gdzie sprzedawać ubrania, można sobie pomyśleć, że jest naprawdę prosta sprawa. Oczywiście nie do końca tak jest i nieraz ciężko jest przebić się z naszą ofertą w gąszczu setek tysięcy innych podobnych. Lepszą opcją jest zatem rozwaga podczas zakupów, dzięki której do domu nie przynosi się każdego roku setek nowych rzeczy.

Udostępnij