ristretto.pl

Blog ogólnotematyczny o biznesie, szkole i modzie

Internet

Co to jest tik tok? Poradnik dla użytkownika

Co to jest tik tok? Poradnik dla użytkownika

Od początków swojego powstania internet zmienił się w ogromnym stopniu. Dziś jego podstawą nie są maile, lecz social media, takie jak Facebook czy też Instagram. Ostatnimi czasy na rynku pojawiła się jednak nowa usługa tego rodzaju, a mianowicie Tik Tok. Czym jest ten portal, na czym polega jego działanie i do kogo jest on adresowany? Czy na Tik Toku da się zarabiać?

Co to jest Tik Tok?

Zanim przejdzie się do tego, jak zarabiać na Tik Toku, w pierwszej kolejności dowiedzieć się trzeba, czym ten portal tak w ogóle jest i w jaki sposób działa. Jakie są więc podstawowe informacje o tej stronie?
Jest to stosunkowo nowa aplikacja, która powstała w 2016 roku. Wydana została na system Android oraz iOS. Stanowi połączenie funkcjonalności dostępnych w takich portalach jak Facebook i Snapchat, lecz nawet Spotify czy Tidal.
Jak działa Tik Tok? Aplikacja ta umożliwia tworzenie i publikowanie krótkich filmików, które trwać mogą od kilkunastu sekund do kilku minut. Filmy mogą dotyczyć właściwie dowolnej tematyki, można do nich dodawać muzykę, napisy czy też różnorodne filtry.

Dlaczego Tik Tok jest tak popularny?

Wiele osób może zastanawiać się, z czego wynika ogromna popularność Tik Toka. Co sprawia, że przyciąga on znacznie więcej użytkowników, szczególnie młodego pokolenia, niż np. Facebook?
Jak się okazuje, aplikacja ta szturmem zdobyła telefony nie tylko młodzieży, która chciała wybić się i zaistnieć w internie, lecz bardzo chętnie sięgają po nią również osoby znane, celebryci, a nawet politycy. Dzięki niezwykłej łatwości użytkowania, a także właściwie nieograniczonemu contentowi, każdy znajdzie coś dla siebie.
Rzecz jasna Tik Tok to nie tylko czysta rozrywka, lecz również spore możliwości w zakresie marketingu. Z uwagi na ogromną społeczność, a także możliwość dotarcia do właściwie nieograniczonej liczby klientów, wiele firm niezwykle chętnie reklamuje się na Tik Toku. Oczywiście sprawia to, że Tik Tok jest doskonałym miejscem do zarabiania pieniędzy. Nic więc dziwnego, że wiele osób chce wiedzieć, jak zarabiać na Tik Toku.

Jak się wybić na Tik Toku?

Podstawową sprawą, o której trzeba pamiętać, jeśli chce się zacząć zarabiać na Tik Toku, jest kwestia wybicia się na nim i bycia zauważonym. Każdego dnia, a nawet każdej godziny w serwisie umieszczane są tysiące filmów. Jeśli chce się zacząć zarabiać, trzeba sprawić, aby publikowane treści miały odpowiednią oglądalność. Jedynie to spowoduje, że zaczną one przynosić dochody.
Za wyświetlenia i dotarcie do szerokiej publiczności odpowiada na Tik Toku specjalny algorytm, który wyświetla dany filmik wielu użytkownikom. Jeśli chce się osiągnąć dobre wyniki, nasze działania muszą być ukierunkowane właśnie na niego. Jak się jednak okazuje, jest to stosunkowo proste, ponieważ wystarczy tylko kierować się trzema zasadami, a mianowicie komentować treści podobne do naszych, obserwować je, a także dostosowywać swoje filmy do popularnych trendów. Dzięki temu dość szybko własne publikacje powinny być częściej wyświetlane, co rzecz jasna przekładać się będzie także na zarobek z reklam.

Udostępnij