ristretto.pl

Blog ogólnotematyczny o biznesie, szkole i modzie

Lifestyle

W jakie ETF na rynku amerykańskim warto inwestować?

W jakie ETF na rynku amerykańskim warto inwestować?

Choć fundusze notowane na giełdzie od kilku lat przeżywają prawdziwy rozkwit w naszym kraju, to warto wiedzieć, że są one na rynku amerykańskim obecne już od kilkunastu lat. To właśnie największe giełdy w USA od lat oferują świetne warunki inwestowanie w ETF. Które z nich są szczególnie warte uwagi?

S&P500 – król indeksów giełdowych 

Zaczynamy dopiero przygodę z inwestycjami i zastanawiamy się nad ulokowaniem kapitału w zagraniczne instrumenty finansowe? A zatem jednym z popularniejszych rozwiązań będzie indeks giełdowy S&P500. Czym jest ten instrument? To indeks oparty na 500 największych spółkach amerykańskich notowanych na giełdzie. Wśród największych spółek z pewnością wyróżniają się tacy giganci jak Microsoft, Apple, Coca-Cola, czy Goldman Sachs. 

Wielu inwestorów traktuje indeks S&P500 jako główny wskaźnik kondycji gospodarki amerykańskiej. To także jeden z najpopularniejszych wyborów inwestycyjnych tych osób, które nie mają sprecyzowanego segmentu inwestycyjnego i starają się znaleźć relatywnie bezpieczny i stabilny produkt, który od lat cechuje się dobrymi wynikami. 

Jak inwestować w S&P500 w Polsce?

Czy inwestowanie w S&P500 jest zarezerwowane jedynie dla inwestorów zza oceanu? W żadnym wypadku. Dzisiaj każdy z nas, nawet z ograniczonym kapitałem jest w stanie zainwestować w instrument pochodny, który bazuje na kursie największego światowego indeksu giełdowego.

Mowa tu oczywiście o ETF S&P500, który stanowi świetne połączenie dla każdego typu inwestora – tego rozpoczynającego przygodę z funduszami notowanymi na giełdzie, jak i dla tego, który jest obecny na rynku już kilkanaście lat. ETF na S&P500 to instrument pochodny, który emitowany przez regulowany prawem podmiot replikuje faktyczną sytuację cenową na indeksie i zapewnia pełną ekspozycję na wszelkie wahania. ETF to zdaniem wielu najlepszy sposób na to, by w pasywny sposób inwestować na rynkach zagranicznych i osiągać wysoki potencjał do realizowania optymalnych zysków. Inwestowanie w ETF S&P500 jest bardzo proste i odbywa się za pośrednictwem dedykowanej platformy inwestycyjnej zapewnianej przez brokera. Oczywiście, podobnie jak każda inna inwestycja, ETF wiąże się z ryzykiem straty, jednak w przypadku tego konkretnego indeksu potencjalne duże wahania cenowe należą do rzadkości. 

ETF S&P500 – dlaczego warto?

Indeks S&P500 to miernik światowej gospodarki już od ponad 60 lat. To powód, dla którego inwestorzy traktują inwestycje w ten instrument, lub instrumenty pochodne bazujące na ETF jako pewne i stabilne źródło wzrostu. Wystarczy spojrzeć na wyniki za ostatnie lata. W ciągu 5 lat indeks wzrósł o prawie 42%, podczas gdy na przestrzeni wszystkich lat funkcjonowania jego stopa zwrotu wynosi aż 175%. Jak widać, jest to pewna forma inwestycji.

Na uwagę zasługują także argumenty, które przemawiają za inwestycjami w fundusze notowane na giełdzie. To świetny sposób, by zyskać ekspozycje na ruchy największych instrumentów finansowych bez potrzeby zakładania rachunku u zagranicznych brokerów. Polski broker oferuje całe repozytorium ETF, których liczba już teraz przekracza kilka tysięcy. Tak mało dzieli nas od tego, by inwestować w produkty finansowe z całego świata. 

Materiał zewnętrzny

Udostępnij