ristretto.pl

Blog ogólnotematyczny o biznesie, szkole i modzie

Lifestyle

Trzy rzeczy, których nie wiesz o artykułach biurowych

Trzy rzeczy, których nie wiesz o artykułach biurowych

Artykuły biurowe uważa się za konieczne zakupy i nie zawsze zastanawiamy się nad ich korzystnym wpływem na nas i na otoczenie. Z pewnością ułatwiają pracę, ale czy tylko to jest ich zaletą? Poznaj pozostałe korzyści!

Artykuły biurowe – jak utrzymać porządek?

Aranżacja przestrzeni do pracy jest niezwykle ważna dla komfortu wykonywanych czynności. Uporządkowanie dokumentów i przyborów sprawia, że zadania wykonuje się efektywniej. Ponad to odpowiednio dobrane artykuły biurowe takie, jak biurko i krzesło nie muszą być nudne. Mogą stanowić element aranżacji całego pomieszczenia. Dotyczy to zarówno miejsca przy biurku w domu, jak i w pracy. Przy planowaniu nie możemy zapomnieć o lampce na biurko czy macie pod krzesło. Odpowiednie pojemniki, segregatory ułatwią utrzymanie porządku i wpłyną na estetykę kącika pracy.

Jak się uczyć przez zabawę dzięki artykułom biurowym?

Artykuły biurowe to pojęcie, które obejmuje przybory do nauki np. matematyki. Kolorowe liczby, znaki dodawania i odejmowanie uprzyjemnią przyswajanie wiedzy. Barwne elementy poprawią zapamiętywanie poszczególnych działań, a nauka nie będzie kojarzyła się dziecku z powinnością. Przy młodszych pociechach do nauki możemy włączyć materiały plastyczne. Papier kolorowy czy modelina poprawią motorykę, poprawią kreatywność. Tak możemy nauczyć dziecko rozpoznawania brył, kolorów. Bez wątpienia artykuły biurowe pomagają rozwinąć pomysłowość.

Co daje pisanie odręczne?

Pisanie pamiętników czy odręcznie listów zostało zastąpione przez publikacje w social media, smsy i maile. Czy warto wrócić do tej praktyki? Odpowiedz jest jednoznaczna, że tak! Korzyści jakie przynosi ręczne pisanie, to przede wszystkim lepsze przyswajanie informacji. Z pewnością potwierdzą to ci uczniowie, którzy odręcznie przygotowują notatki na zajęciach. Pozwala to na wypracowanie skojarzeń myślowych, poprawia zapamiętywanie i pobudza kreatywność. Wszak notatki mogą być w formie obrazkowej tzw. mapy myśli. Na kursach kreatywnego pisania wykładowcy polecają pisanie odręczne jako formę wypracowania stylu pisarskiego. Notowanie myśli, uczuć i spostrzeżeń w pamiętniku daje możliwość wglądu w samego siebie. Z pewnością pisanie możemy uprzyjemnić sobie artykułami biurowymi. Ładne pióro, notes z ulubionymi postaciami czy piękna papeteria nadadzą tej czynności przyjemnego charakteru.

Zakup odpowiednio dobranych materiałów piśmienniczych i biurowych wpływa dobroczynnie na miejsce pracy. Z kolei zwiększenie dzięki nim zdolności zapamiętywania, przetwarzania informacji buduje korzystne samopoczucie.

Udostępnij