Producenci kawy – Vergnano

vergnanoBywalcy kawiarni zapewne nie będą mieli problemu z rozpoznaniem tej marki. Vergnano, bo tej marce będzie ten post na stałe i na dobre zagościła w naszym kraju ciesząc kawoszy smakiem i aromatem swojej kawy. Mieszanki Vergnano są wyjątkowo dobrej jakości. Jakość właśnie jest celem nadrzędnym tego producenta.
Poniżej przedstawiamy asortyment firmy dostępny na naszym rynku.


ESPRESSO CLASSICO ‚600
Cechy : zdecydowany charakter, pełny intensywny smak. Silny i trwały smak zapewnia tej mieszance domieszka afrykańskiej Robusty. Mieszanka przeznaczona dla tych kawoszy, którzy lubią długo cieszyć się smakiem kawy. Atutami tej mieszanki są również czekoladowy aromat i ciemniejsza brawa, które został osiągnięte przez silniejsze końcowe palenie ziaren

ESPRESSO RICCO ‚700
jeżeli uwielbisz smak prawdziwego włoskiego espresso to ta mieszanka jest dla ciebie. Tradycja w tej mieszance to nie tylko pełny smak i bogaty aromat. To również esencjonalny i pienisty nektar, który swoje niewątpliwe zalety zawdzięcza mieszance złożonej z najlepszych odmian brazylijskiej Arabiki. Mocy kawie  nadaje domieszka indyjskiej Robusty. Jak podaje producent tylko ta mieszanka posiada tak dużą domieszkę Robusty.

ESPRESSO CREMA ‚800
Łagodna i delikatna o słodkawym smaku i subtelnym czekoladowym aromacie. Mieszanka ta składa się z ziaren Arabiki (Centralna Ameryka) z domieszką azjatyckich odmian Robusty. Kawa zaliczana do jakościowo doskonałych ma wielu wielbicieli na całym świecie

ESPRESSO DOLCE ‚900
Ta najwyższej jakości barowa mieszanka stworzona została dla satysfakcji smaku prawdziwych koneserów. Jej perfekcyjna jakość powstawała ze zwiększenia zawartości specjalnie wyselekcjonowanych rodzajów Arabiki. Bogaty aromat ziaren płukanej Arabiki z Centralnej i Południowej Ameryki zmieszano z naturalnym tonem dawanym przez ziarna Arabiki z Centralnej Afryki.

Gran Aroma
Gran Aroma to najpopularniejszy produkt Vergnano, o atrakcyjnym smaku, wyjątkowo trwalej i obfitej piance. Nadaje sie do parzenia wszystkimi metodami, dobra jako espresso, szczególnie polecana do podawania większych objętości. Tworzy ja mieszanka 50% Arabiki i 50% Robusty.

Espresso Casa
Espresso Casa, jest klasycznym włoskim espresso. Przygotowano ja z myślą o ekspresach ciśnieniowych w zastosowaniach domowych i biurowych. Posiada bogaty smak i intensywny aromat. Tworzy ja mieszanka 85% Arabiki i 15% Robusty.

Antica Bottega
Miscela Oro, Antica Bottega – od zawsze w ofercie firmy Vergnano. Kawa o wyjątkowo subtelnym aromacie. Jest mieszanka najlepszych odmian Arabiki pochodzących z plantacji w Nikaragui, San Domingo, Kostaryce i Brazylii. Ziarna nikaraguańskie nadają jej słodycz i aromat.

Vergnano Arabica
Vergnano Arabica – nowość w ofercie. Najwyższej jakości produkt. Łagodniejsza od typowo włoskich w charakterze kompozycji Espresso Bar i Antica Bottega. 100% mieszanka najdoskonalszych odmian Arabiki

Cristal 1882
Cristal 1882 – ta zupełnie wyjątkowa kawa jest mieszanka sześciu najlepszych na świecie rodzajów ziaren. Jednym z nich są ziarna MARAGO, charakterystyczne ze względu na swoja niezwykła wielkość i wydłużony kształt. Te, bardzo cenione na świecie ziarna rosną w górnych partiach krzewów kawowych, gdzie lepiej dojrzewają z racji pełniejszej ekspozycji słonecznej. Ręcznie zbierane i indywidualnie selekcjonowane, suszone są w naturalnych warunkach na otwartym powietrzu i pakowane do worków bezpośrednio na plantacjac

Have your say