Producenci kawy – TCHIBO

images2Firma Tchibo jest liderem na polskim rynku kawy. Posiada szeroki asortyment produktów od kaw tzw. ekonomicznych (gala) przez kawy średniego segmentu, których ceny dostosowane są do trendów rynkowych (Tchibo Family) oraz kawy premium (Tchibo Exclusive) i super-premium (Davidoff).

Tchibo znane jest na całym świecie, jednak największa popularność zdobyła w Europie. Poznaliśmy ją przede wszystkim, przez rozszerzanie się rynku niemieckiego i austriackiego. Bardzo szybko zdobyła prowadzenie wśród kaw domowego użytku i, do tej pory, może z nią konkurować jedynie Nescaffe czy Jacobs.

Tchibo posiada następujące marki w swoim segmencie:

Davidoff Cafe
Davidoff Cafe to kawa palona na ciemny, czekoladowy kolor uzyskując tym samym mocny smak, lekko kwaskowaty, o dużej zawartości kofeiny. Mieszanka ta zawiera około 70% arabiki, co docenią amatorzy łagodności. Cafe Davidoff dostępna jest jako kawa mielona i rozpuszczalna, w trzech wariantach różniących się intensywnością smaku i aromatu: Rich Aroma, Davidoff Fine Aroma oraz Espresso 57.

Tchibo Exclusive
Kawa Tchibo Exclusive to mieszanka lepszych gatunków kaw, o łagodnym smaku i aromacie, zawiera stosunkowo niewielką ilość robusty, co pozbawia ja kwaskowatości i goryczki. Palona jest na nieco jaśniejszy kolor niż inne kawy Tchibo.Tchibo Exclusive dostępna jako kawa mielona i rozpuszczalna, dwóch wariantach: Tchibo Exclusive i Tchibo Exclusive Mild.

Tchibo Gold Selection
Mieszanka kaw pochodzących z hodowli o mniejszym nasłonecznieniu, poddawana procesom krótkiego palenia, co nadaje jej naprawdę łągodny charakter. Zawartość robusty – około 40 %. Dostępna jako kawa mielona i rozpuszczalna.

Tchibo Family
Kawa najbardziej znana na polskim rynku. Jest mieszanką wielu gatunków palonych na ciemny kolor, zawiera dużo kofeiny i olejków eterycznych. Jest mielona na grube ziarno, dlatego też, idealnie nadaje się do parzenia w ekspresach przelewowych w warunkach domowych.

Tchibo Espresso Gusto
Mieszanka przeznaczona do parzenia w ekspresach ciśnieniowych, w barach i kawiarniach. Jest palona na ciemnobrązowy koloe, zawiera małą ilość robusty (około 20%). Dostępna w formie ziaren i jako kawa mielona.

Gala Ulubiona
Najłagodniejsza mieszanka w segmencie Tchibo, duża zawartość robusty nadaje jej moc i smak, palona na jasny brąz, idealna do przyrządzania w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *