Producenci kawy – MANUEL CAFFE

kawa_mainWarsztat kawowy Manuel Caffe został założony przez Giuseppe De Giustiego, który wcześniej pracował w zakładach kawowych Conegliano. Nabierał doświadczenia i uczył sie produkcji kawy najwyższej jakości. Gdy poziom jego wiedzy oraz umiejętności osiągnęły mistrzowski poziom postanowił otworzyć własny warsztat.  Owoce kawy zbierane są z roślin pielęgnowanych w Gwatemali, Kostaryce, Etiopii i Kolumbii.

Od kilku lat Manuel Caffe jest dostępny na polskim rynku, najczęściej w kawiarniach i pubo-kawiarniach, chociaż mówi się, że firma planuje wprowadzenie asortymentu detalicznego, znanego pod nazwą Home Line.

Manuell Caffe dostępne są w segmentach:

Bar Line – kawa ziarnista przeznaczona do zaparzania w profesjonalnych ekspresach ciśnieniowych, przelewowych i zaparzaczach. Do tego segmentu należą:

Sublime
Udoskonalona mieszanka kaw o bardzo delikatnym, owocowym aromacie. Aromat ten uzyskany jest dzięki szlachetnej kompozycji najwyższej jakości kaw typu BAR: zawartość ziaren gatunku arabika wynosi powyżej 90% – dostępne jest 9 odmian.

Aroma Bar
Mieszanka kaw wysokiej jakości, o dobrze zrównoważonym smaku w stylu włoskiej kawy typu Bar. Wyśmienita w smaku. Jej specyficzna jakość zauważana jest juz po pierwszym łyku. Zawartość arabiki, ponad 80%.

Solaroma
Mieszanka kaw o intensywnej kremie uzyskana dzięki precyzyjnej selekcji kaw gatunku Arabica i Robusta o wyraźnie zaakcentowanym charakterze typowego, włoskiego espresso. Zawartość gatunku Arabica powyżej 60%

Decaroma
Doborowa mieszanka dla zaparzacza i ekspresu, bez kofeiny, nie musisz wiec nigdy odmawiać sobie przyjemności filiżanki kawy

Home Line – mieszanki kaw mielonych i ziarnistych, do przygotowywania w domu. Do tego segmentu należą:

Decaroma Home Line (czytaj Decaroma Bar Line)

Solaroma Home Line (czytaj Solarama Bar Line)

Aroma Classico
Doborowa mieszanka dla zaparzacza i domowego ekspresu. Stanowczy, intensywny aromat, aby rozpocząć dzień z odpowiednia dawka energii. Silny i pełny smak: klasyczny włoski aromat. ponad 30% arabiki.

Aroma Piu
Mieszanka kaw o intensywnym, w pełni zrównoważonym smaku, uzyskanym dzięki doskonalej selekcji kaw gatunku Arabica i Robusta. Zawartość gatunku arabika powyżej 40%

Manuel Caffe może się pochwalić największymi przebojami rynkowymi świata, jeśli chodzi o kawę do domu:

Sorriso
100% arabika delikatna, lekko kwaskowata z doskonale wyczuwalnym owocowym aromacie.

Dolce Vita
Kawa mielona skomponowana specjalnie do kafeterek, oraz zaparzaczy z filtrem. Specjalnie wyselekcjonowane ziarno z delikatnym słodkim owocowym aromatem. Zawartość arabiki ponad 90%.

Capriccio
Kawa mielona o mocnym intensywnym czekoladowym aromacie. Ponad 80% zawartość kawy arabika.

Single Type – mieszanki kaw pochodzące z danego obszaru uprawy, do przygotowywania w warunkach domowych i kawiarnianych. Dostępne są najczęściej na danym rynku produkcyjnym, rzadko widywane w naszym kraju.

Costa Rica Line

Guatemala Line

Ethiopia Line

Colombia Line

Vending Line – mieszanki oparte głównie na rubuście, z niewielkim dodatkiem arabiki, do przyrządzania w ekspresach przelewowych, oparte na najpopularniejszych mieszankach, sprzedawane w formie mielonej, do przyrządzania jej w handlu masowym.

Aroma mielona (czytaj Aroma Bar)

Aroma Piu mielona (czytaj Aroma Piu)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *