Producenci kawy – ILLY

illyWłosi kochają kawę, dlatego tez nie dziwi, że to właśnie oni produkują jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Illy, bo to niej będzie mowa, jest nie tylko synonimem luksusu i dobrego smaku. To również synonim doskonałej jakości i smaku, który dla wielu kawoszy jest smakiem niezrównanym i jedynym na świecie.

Firma założona w 1933 przez Francesco Illy, od samego początku stawiała na najwyższą jakość produktu. Kawa przez niego produkowana składała się wyłącznie z mieszanki 9 odmian czystej arabiki, palonej na ciemny, czekoladowy kolor. Ziarna sprowadzane były z Południowej i centralnej Afryki, Indii i Ameryki Południowej.

W środowisku kawiarzy i kawoszy kultywowana jest filozofia Illy Caffe, która opiera się na głębokich powiązaniach kultury picia kawy ze sztuką, designem, synergii tradycji z nowoczesnością. Dla specjalistów Illy kawa i wszystko co się z nią wiąże jest sztuką. Dlatego też ogromną wagę przykładają do odpowiedniego doboru ziaren. Na całym świcie znana jest owa mieszanka. Jej delikatna nuta smakowa łączy wykwintną woń czekolady, cytrusów i wanilii.

Specjaliści Illy nie poprzestają na tym. Równie wiele pracy wkładają projektowanie i budowanie najoptymalniejszych dla swojej mieszanki ekspresów oraz dzielą się wiedzą na temat kawy i sposobów jej przyrządzania na specjalnych szkoleniach dla baristów.
Produkty Illy to między innymi :

ILLY CAFFE IN GRANI, kawa ziarnista,  najpopularniejsza mieszanka złożona w 90% z arabiki.

ILLY ESPRESSO IN GRANI, kawa ziarnista, która jest mieszanką w 100% złożoną z arabiki, zatem posiada bardzo małą zawartość kofeiny – zaledwie 1,5%. Koneserzy zaliczają ją do grona najlepszych kaw espresso na świecie.

ILLY CAFFE  MACINATO , kawa ziatrnista, w  100%  arabika. Ten rodzaj również zawiera bardzo mało kofeiny. Mieszanka złożona z 9 wyselekcjonowanych gatunków kaw, ma łagodniejszy smak niż ESPRESSO IN GRANI.

ILLY ESPRESSO MACINATO, kawa mielona, do przyrządzania w domu, łagodna, zawsze w hermrtycznym opakowaniu.

ILLY ESPRESSO MACINATO bezkofeinowa, mielona do przyrządzania w domu

ILLY ESPRESSO, mielona, o głebokim smaku i aromacie, do przyrzadzania w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *