Kursy i warsztaty baristyczne w Krakowie

Wszystkich, którzy pragną nauczyć sie jak parzyć i serwować kawę być może zachęci informacja o miejscach, które organizują kursy baristyczne. Na pierwszy ogień Kraków

Na pierwszy ogień Krakowska Szkoła Restauratorów. Na stronie internetowej szkoły znajduje sie pełna agenda szkolenia. W programie, miedzy innymi, sporo teorii, nauka parzenia espresso oraz praktyka latte art work. Kurs trwa 18 godzin. Na stronie, niestety, nie ma informacji o terminach szkoleń- być może niedługo pojawi się taka informacja.

Na drugi ogień Galicyjska Szkoła Smaku. Szkoła zaprasza na  Warsztat baristyczny / Art latte, który odbędzie się 5 czerwca w siedzibie szkoły. Zajęcia potrwaja jeden dzień. W trakcie uczestnicya zapoznają się z teorią oraz będa mogli zobaczyyc parzenie kawy w praktyce. Po takim szkoleniu raczej nie bedzie się baristą, ale bedzie się można pochwalić znajomością tematu- a to zawsze robi wrażenie.

Na trzeci ogień  House of Latte Art. Ta firma również organizuje o ile jeszcze istnieje, szkolenia baristyczne.

Będziemy bardzo wdzięczni za poinformowanie redakcji o innych kursach baristycznych, które odbęda się w najbliższym czasie w Krakowie

1 komentarz

  1. Ja bardzo bym prosił o korektę na temat informacji o warsztacie baristycznym prowadzonym przez Galicyjską Szkołę Smaku. Napisali Państwo że kursanci będą mogli zobaczyć parzenie kawy w praktyce a nasze zajęcia w 80 % to zajęcia praktyczne. Robimy szkolenia w małych grupach. Jeden kursant podczas szkolenia zużywa średnio 0,5 kg kawy i około 12 litrów mleka. Tego nie można nazwać zobaczeniem. Na naszej stronie w terminarzu kursów zaplanowane już są kolejne terminy Warsztatu Baristycznego.

    Pozdrawiam

    http://www.szkolasmaku.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *